Buyrunuz Haber linki

Böyle fırsatçılık olamaz. Ülkenin ve dünyanın hali belli. Böyle bir ortam da, ekonomik krizin patlak vereceği ve halkın büyük yara alacağı kesin. bankalar, müjde verir gibi kredi ve kartları öteleyeceğiz dediler. Zaten gergin olan halk sevindi, belki bir nebze nefes alırız dedi. Gerçi en başta kıllandım zaten. Eğer bu iyi bir şey olsaydı, Cumhurbaşkanımız bizzat kendisi açıklardı.
Her neyse; kriz döneminde milletimizin yanındayız diyen çakallar; erteleme işlemini bile faizle yapıyorlar. örnek olarak; 5.000 lira kart borcunu 3 ay ertelemenin maliyet 255 lira.
yani 3 aylık faiz yaklaşık %5. Merkez Bankası faizleri 8-9 bandında değil mi? Yıllık %20 faiz üzerinden işlem yapmak nedir? bddk ve tbb ne işe yarıyor? Adamlar kötü günü görüp, resmen halkın gırtlağına çöküyorlar.
kolonya, dezenfektan gibi sağlık ürünlerinin fırsatçılığını yapanlardan ne farkı var bankaların?

Siz değil misiniz her yıl 5 milyar tl üzerinde kâr açıklayanlar. Bu paraları bu milletten kazanmıyor musunuz? Bu milleti, felaket günlerinde kaz yerine koyup yolmaya utanmıyor musunuz? Kimse size alacaklarınızdan vazgeçin demiyor. böyle bir ortamda faiz talep etmek nedir? nerede ya bu ülkenin cumhurbaşkanı nerede? Çöksene şu bankaların gırtlağına. Ama olur mu?.. Adamlar göz göre göre milleti dolandırıyorlar. Krizi fırsata çeviriyorlar. Her zamanki gibi.. Beğenmediğimiz Venezuela bile kira, kredi ne varsa erteleyip, işten çıkarmaları yasakladı. Bizim ki sarayda keyif çatsın, bankalar da fırsat bu fırsat diyerek halkı silkelemeye çalışsın.

gerçi sizler de haklısınız.
böyle suskun, sakin bir millet benim de elime geçse bende yapardım sanırım..

Uyumaya devam Türkiye’m..

Irmağının akışına ölürüm Türkiye’m..

Paylaşmaya Nedersin?