Yazmanın değerli olduğu zamanlardayız. Herkes aklına gelenleri yazmalı.. Düşündükçe olanları, gerçekten o kadar zihin dolu kalıyor ki akılda bir şey kalmadan gündem değişiyor. Kafamız düşünmek için boş kalmıyor ki. Resmen akıl tutulması yaşar olduk.

Bir yandan #evdekal çağrıları, Bir yandan geçen hafta cuma 2 saat içinde alınan sokağa çıkma yasağı kararları ve halkın deli gibi marketlere saldırması. Sanki aç kalınacak. Yöneticilerin bunun üzerine apar topar evlere ekmek dağıtılacak aman sakin olun diye açıklama yapması. şaka gibi bir cuma akşamı yaşamış ve ertesinde pazar akşamı istifa ve istifanın reddedilmesiyle halkın yeniden sokağa atlaması. Yasak olduğu halde.

Çok değişik anlaşılmayan günlerden geçiyoruz. Ne yönetim, ne halk yaptığından emin. Tek emin olunan şey #Covid19 dene virüsün çok hızlı bir şekilde yayılması.. Dikkatli olmak lazım..

Bir yandan #Dolar ın hızla yükselmesi ekonomiden sorumlu kişilerin endişe yok demesi.. gerçekten inanılır gibi değil.. Üretimin ne kadar önemli olduğu, hizmet sektörüne dayalı bir sistemin küçücük bir virüs ile tepe taklak olacağı ve buna bağlı olarak işsizliğin tavan yapması.. Ama fırsatçıların her fırsatta fiyatları biraz daha arttırması.. Artık onlara da kızamaz oldum. herkesin farklı hesabı var.. Fırsatçıların bile..

Mesela çıkarılan af yasası, dün denk geldim, aftan yararlanıp Cezaevinden tahliye olan bir kişi, çıkar çıkmaz cinayet işlemiş! daha fazla yorum katamıyorum.. herkesin günahı boynuna.. O kadar gündem yoğun ve bir sürü konu varken bu günlerde, meclisten bu kararı çıkartarak büyük işler başaran milletvekillerine ve buna onay veren herkesi canı gönülden selamlıyorum..

Artık bunları bile dile getirirken 3-4 kere düşünür oldum.. Konuşmak, yazmak, fikir beyan etmek gerçekten zorlaşıyor.

Herkese sağlıklı günler..

Paylaşmaya Nedersin?