Başlık neden böyle diye soracak olursanız maalesef ehonomi coh eyi.. Yoksa ekonomi gerçekte iyi mi? Tartışılmaz bile sanırım.. 2020 yılında ekonomiyi inanılmaz bir büyüme ile kapatacakmışız ya hani, bunu ben demiyorum reyizimiz diyor.

İyi Ama Nasıl?

100 liranın bile 10 lira itibarında olduğu ülkede katma değerli bir üretim olmadığı, tarım ürünlerinin bile yetmediği ithal ürünlerin doluştuğu, turizm gelirleri olmayan, cari açığı önceki yılların dönemlerine göre katlandığı, kıdem tazminatlarının bile hüüüpp diye çekilmek istendiği bir yerde nasıl büyüyoruz?

Çekilin Büyüyoruz!

Biz bu kadar kötü halde iken bizden üretim açısından fersah fersah ileri olan Almanya; kriz, küçülme vs. açıklarken afedersiniz ama buna kimse inanmaz. İnanmamalı en azından..

Benzinde, sıfır otomobilde, iphoneda, playstationda ve alkolde bile verginin, vergisinin, vergisinin bile YETMEDİĞİ bir yerde bırak büyümeyi çift haneli küçülme bile kaçınılmaz görünüyor tabii Devlet-i Aliyye-i’miz daha iyi bilir..!

İstek Parça, Ne İstersiniz!

Bu şekilde istek parça gibi ekonomik gösterge ilüzyonlarıyla ülke maalesef büyümüyor.. bu mızrak çuvala sığmayınca tabandaki kitlede bu algıları fark etmeye başlayacak.. Umarım.. Kaldı ki bizi yöneten kişiler kalkıp herhangi bir pazara, markete gitseler ne durumdayız anlaşılacak.. diyeceğim ama.. Neyse..

Toparlayacak olursak zira 500 liralık bir alışverişte bile et, süt, yumurta vs. alsan anında para bitiyor. Değersiz ürünler alsan aldıkların sağlıksız olduğundan seni hergün biraz daha öldürüyor.. ve cidden verilen parayı haketmiyor.

Yani zaten siz pazardan, marketten bir habersiniz lütfen danışmanlarınızı ve ekomomi yönetiminizi değiştirmeyi yada görmek istediğinizi değil gerçeği görmeye çalışınız..

Paylaşmaya Nedersin?